تاریخ : پنجشنبه 14 آذر 1398     |     کد : 586

نشست رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان

با اساتید مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری تبریز

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری تبریز،دکترفرزان قالیچی روز چهارشنبه در نشست با اساتید  مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری تبریز، اظهار کرد:درصدد افزایش کیفیت آموزشی در این دانشگاه بیش از پیش هستیم و البته نظارت بر کیفیت تدریس مدرسان و اساتید برای پیشبرد این هدف بسیار تاثیرگذار است.  

وی افزود: اکنون «خود ارزیابی»  این دانشگاه به بهترین نحو انجام شده در حالی که هیچ دانشگاهی چنین نبوده است و اظهارات وزیر علوم درخصوص دانشگاه جامع علمی و کاربردی و پیشرفت آن مصداق پیشرفت کیفی و مهارتی است.  

دکتر قالیچی همچنین ادامه داد: دوره های کارورزی دانشگاه علمی و کاربردی بهترین دوران و فرصت برای یادگیری مهارت است تا دانشجویان پس از فارغ التحصیلی تخصص و مهارت کافی را کسب کنند.  

وی همچنین با بیان اینکه مسئولیت پذیری باید در فرهنگ ما تقویت شود و با جدیت وظیفه خود را پی گیری کنیم، تاکید کرد: مدرسان نیز باید با دارا بودن سطح علمی و مهارتی از جهات مختلف قابل اتکا باشند و دانشجویان بتوانند بهره مناسب را از آنان ببرند.  

رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان  آذربایجان شرقی تاکید کرد: استادان باید در حد توان خلاءهای علمی، فکری و مهارتی دانشجویان را برطرف کنند و اگر هم نقصی وجود داشته باشد آن نقص به جوانان و قشر دانشجو برنمی گردد، این ضعف ها را باید مدرسان و دانشگاه رفع کنند.  

قالیچی افزود: اگر می خواهیم کشورمان به پیشرفت بیشتر و توسعه مناسب دست یابد باید دانشجویان و فارغ التحصیلانی تربیت کنیم تا بتوانیم چشم انداز خوبی را ترسیم کرده و آینده ایران را به جوانان بسپاریم.  

وی تاکید کرد: امیدآفرینی و تجهیز کردن دانشجویان به علم مورد تاکید است تا گام های توسعه کشور سریعتر پیموده شود و از طرف دیگر از دروغ پراکنی و تحریم اقتصادی دشمنان علیه انقلاب با مسلح شدن به علم روز سربلند بیرون بیائیم.  

رئیس مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرداری تبریز نیز در این نشست گفت: مهارت آموزی دانشجویان بسیار گره گشاست زیرا پس از فارغ التحصیلی می توانند جذب بازار کار شده یا در جامعه کارآفرینی کنند.  

دکتر علیرضا سلطانی اظهار کرد: توانمندی دانشجویان ضریب اشتغال جامعه را افزایش می دهد و در واقع مشکلی از مشکلات جامعه را رفع می کند بر این اساس تاکید دانشگاه بر حرفه و مهارت آموزی در دانشگاه است. 


 
 
 


PDF چاپ چاپ